С фамозен гол на 18-годишен, Ливърпул отново повали Евертън (видео)

Това беше първи гол на Къртис Джоунс за Ливърпул и първи за него в мъжкия футбол като цяло Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Евертън с 1:0 в градското дерби от третия кръг на ФА Къп и затвърди пълното си превъзходство над местния съперник.

Страхотен гол на 18-годишния Къртис Джоунс през втората част донесе заслужената победа на "червените", а те постигнаха успеха с изцяло резервен състав с доста млади футболисти.

Карло Анчелоти от своя страна заложи на титулярите за Евертън, но те като цяло разочароваха.

Решаващият момент дойде в 71-ата минута, когато юношата на Ливърпул Джоунс стреля фалцово пред наказателното поле и порази горния ляв ъгъл на Пикфорд с помощ и от гредата.

И през останалата част от второто полувреме домакините имаха пълен контрол над мача, а Евертън остава без победа на "Анфийлд" от 1999 г. насам.