Честитихме юбилея на Казахстан с 2:1

България отново спечели, макар и не срещу съперник от голяма класа.

Националите на България честитиха юбилея - 100 години футбол в Казахстан, като спечелиха контролата срещу местния тим в Алмати с 2:1. Георги Илиев от Черно море и защитникът на Партизан Иван Иванов вкараха головете за 2:0, а в последните секунди Дмитрий Шомко от местния Иртиш върна почетно попадение за Казахстан.

Така за 5 дни тимът на селекционера Любо Пенев записа две победи навън в контроли, след като в четвъртък би с 2:0 Япония в Нагоя.

Пенев продължава да държи интересно постижение като национален треньор - няма загуба като гост, а вече навъртя 6 мача.

България отново игра стегнато и доминираше, а гол на Валери Божинов бе отменен в първите минути. Но личеше, че съперникът не е от класата на японците (победени преди дни), датчаните, чехите или италианците, които са на пътя ни в квалификациите.

Разбира се, и нашият състав не бе този, който ще се изправи в тези изпитания. На вратата бе Пламен Илиев (Левски), който минава за избор №3 след Николай Михайлов и Владислав Стоянов. В защита действаха трима титуляри - Веселин и Йордан Миневи, както и Иван Иванов, но партньорът му в средата на отбраната бе Александър Александров (Черно море).

В средата на терена Светослав Дяков, Владимир Гаджев и Георги Илиев отново се справиха с липсата на Георги Миланов. На единия фланг действаше Станислав Манолев, а на другия - Ивелин Попов. Деветка на България бе Валери Божинов.

Традиционно сериозен в отношението си и търсещ само победата, Любо Пенев направи само две смени - Спас Делев замени Манолев, а Илиан Мицански влезе на мястото на Божинов.

На 14 август България гостува на Македония в последната си проверка, преди на 6 септември да поднови борбата в групата от световните квалификации с гостуване на Италия.