Роналдо вкара от засада в голово шоу в Белград

Роналдо отбеляза третия гол за отбора си при важната победа в Белград. Това беше негово първо попадение в тези квалификации Снимка: Getty Images

Португалия победи Сърбия с 4:2 на "Райко Митич" в Белград.

Атрактивният двубой от група Б на квалификациите за Евро 2020 завърши с първа победа на португалците в този квалификационен цикъл, докато за Сърбия това беше втора загуба.

Уилям Карвальо откри за гостите в 42-ата минута след груба грешка на вратаря Дмитрович, който се сблъска със свой съотборник и изпусна топката при центриране.

След почивката Гонсало Гедеш вкара красив гол за 2:0, но 10 минути по-късно Никола Миленкович намали за сърбите с глава след корнер.

В 80-ата минути дойде и моментът на звездата Кристиано Роналдо, който беше изведен зад защитата от Бернардо Силва и с едно докосване покачи на 3:1. Повторенията обаче показаха, че при паса CR7 е бил в тънка засада.

Сърбия намери сили втори път да се върне в мача след топовен изстрел на Александър Митрович точно под гредата в 85-ата минута.

Само минути по-късно обаче домакините отново увиснаха в защита и Бернардо Силва оформи крайния резултат.

С победата Португалия се качва на второ място в класирането с 5 т. Водач в групата е Украйна с 13 т., но и с два мача повече от "мореплавателите".