Манчини кастри Джеко след нулевото равенство

Роберто Манчини не остана особено доволен от играта на Сити в Солун Снимка: Getty Images
Един Джеко не успя да вкара положенията на Сити Снимка: Getty Images
Един Джеко не успя да вкара положенията на Сити
Когато играе в Европа, Арис е много силен домакин Снимка: Getty Images
Когато играе в Европа, Арис е много силен домакин

Нулевото равенство в първия 1/16-финал в Лига Европа между Арис (Солун) и Манчестър Сити се оказа един съвсем обикновен мач, който трябва да се тълкува като пропусната възможност за клуба от Висшата лига. Тимът на Роберто Манчини има по-големи шансове за реванша другата седмица, но Сити можеше да реши този сблъсък още в Гърция, стига нападателите на гостите да бяха играли по-амбициозно и по-точно пред вратата на противника.

На практика гостите застрашиха Арис само няколко пъти, а това въобще не смути гласовитата агитка на домакините, а след мача Манчини не спести критиките на никого от своя отбор, включително и на себе си. Италианецът пое отчасти вината за недостатъчно агресивната игра на Сити, но нападна остро Един Джеко, който беше купен за 27 милиона лири от Волфсбург през януари, а в Солун беше сменен 6 минути преди края на мача.

"Очаквам повече от Един - обясни Манчини. - Той е все още нов в Сити и предполагам, че има същия проблем, който мъчи Фернандо Торес в Челси - като преминеш в нов отбор през януари и веднага след това влезеш в титулярния състав, все още не познаваш съотборниците си, не си разучил схемите на игра на тима и въобще не е лесно. Но той трябва да подобри играта си и важното е това подобрение да е скоро, колкото се може по-бързо."

Всъщност босненецът пропусна и двата шанс на Сити за гол - първото положение беше в 17 минута, а второто - след почивката, когато Един стреля силно с глава, но вратарят на Арис Михалис Сфакис спаси с една ръка.

"Джеко имаше добър шанс и трябваше да отбележи - допълни Манчини. - Мачът беше труден, тъй като теренът не беше добър, а Арис се отбраняваше с десет човека. Може би мачът щеше да тръгне по-различно, ако бяхме вкарали първото си положение."

Този път Джеко игра по-агресивно и енергично в сравнение с предишните му мачове, въпреки че взаимодействието му с Карлос Тевес, който игра зад него все още е далеч от желаното ниво. За Тевес това също се оказа нетипична роля изаради нея той не може да се включи достатъчно активно в атаките на Сити, но Манчини побърза да защити аржентинеца, като притисна друг свой играч - Шон Райт-Филипс.

"Шон трябва да играе по-добре - заяви Манчини за Райт-Филипс, който подаде писмена молба за трансфер в последните дни на януари, но остана в клуба. - През второто полувреме имахме само един пас от крилото към вратата и той дойде от Гарет Бари. С оглед на това, че Джеко е там, трябва да играем с повече такива пасове. Може би този път Тевес игра по-спокойно от обикновено, но не можем винаги да разчитаме на него - да вкара един или два гола и да си решим мача.

"У дома ще е различно - допълни мениджърът на Сити. - Теренът ни е по-добър и ще позволява по-динамична игра. Но 0:0 е опасен резултат, добър е за нас, но не е перфектен. Все още нищо не е решено."