Арсенал съсипа Челси дни преди началото на сезона (видео)

Габриел Жезус вече има четири отбелязани гола в предсезонната подготовка на Арсенал, където "артилеристите" са с 4/4 победи Снимка: Getty Images

Само десет дни преди началото на новия сезон във Висшата лига Арсенал унижи Челси в предпоследната контрола и за двата тима през лятото.

"Артилеристите" се наложиха с 4:0 в приятелския мач, игран в Орландо, Флорида, а за тимът на Томас Тухел това бе второ поредно поражение, след като преди няколко дни падна и от Шарлът след изпълнение на дузпи.

Новото попълнение Габриел Жезус откри резултата в 15-ата минута, а Мартин Йондегард в 36-ата, Букайо Сака в 66-ата и Алберт-Мбойо Луконга в добавеното време оформиха райния разгромен резултат.

Най-доброто положение за "сините" дойде в края на първата част, когато удар на Мейсън Маунт срещна гредата.

И двамата мениджъри смениха всичките си титуляри до края на мача, като единственият, който изигра пълни 90 минути, бе вратарят на Челси - Едуард Менди.

"Просто не сме достатъчно добри", лаконично отбеляза наставникът на Челси Томас Тухел.

В последните си контроли за лятото "сините" излизат срещу италианския Удинезе, докато за Арсенал предстои сблъсък със Севиля за традиционния турнир "Емирейтс Къп".

Тимът на Микел Артета открива новия сезон на 5 звгуст, петък, с гостуване на Кристъл Палас. Ден по-късно Челси дава начало на кампанията си с визита на Евертън.