Барса се върна от ада с три гола за 8 минути

Барса се върна от ада с три гола за 8 минути Снимка: Getty Images

Барселона направи звезден обрат в домакинството си на Селта, за да стигне до победа с 3:2 на "Монжуик".

Каталунците изоставаха с 0:2 до 80-ата минута, но с два гола на Роберт Левандовски и един на Жоао Кансело стигнаха до обрата.

Селта поведе в 19-ата минута с гол на Странд Ларсен по диагонала, а в 76-ата Дувикас удвои аванса на гостите. И при двете попадения отбраната на Барса се разкъса в средата и допусна два идентични гола.

В последните 10 минути от двубоя обаче тимът на Шави се развихри. В 81-вата прекрасно извеждащо подаване на Жоао Феликс намери Левандовски, който прехвърли вратаря и с помощта на горната греда прати топката в мрежата.

Само четири по-късно полякът вкара втория си гол в мача. Жоао Кансело го намери напълно непокрит и Лева с едно докосване изравни резултата.

Секунди преди изтичането на редовното време самият Кансело донесе успеха за Барса. Португалецът изпревари отбраната на Селта и засече центриране на Гави, за да направи обрата пълен.

Ден преди дербито на Мадрид между Реал и Атлетико на "Метрополитано" Барселона се изравни на върха в класирането с Жирона - с по 16 точки, като каталунците са с по-добра голова разлика и временно оглавиха подреждането. Селта пък се размина с изключително важна победа и остава на 17-ата позиция с едва четири пункта.