Барса се възползва от гафа на Реал и натрупа солидна преднина на върха

Барса се възползва от гафа на Реал и натрупа солидна преднина на върха Снимка: Getty Images

Барселона си осигури доста сериозен аванс на върха в Ла Лига след петата си поредна победа в първенството.

Каталунците отнесоха Севиля с 3:0 на "Камп Ноу" и се възползваха от гафа на Реал Мадрид по-рано днес.

Вторият в класирането загуби от Майорка и така Барса вече има цели 8 точки преднина на първата позиция.

След нулево първо полувреме, отборът на Шави се разигра след почивката, когато вкара и трите си гола.

Жорди Алба откри в 58-ата минута отблизо, после Гави засече центриране на Рафиня за 2:0.

Самият Рафиня също се разписа и направи резултата класически.

Така Барселона вече има 53 точки срещу 45 на Реал след 20 изиграни кръга.

Каталунците разполагат с най-резултатното нападение и най-добрата защита в първенството до момента и дават солидна заявка за титлата.