Бундеслигата стартира с издънка на шампиона Байерн

Бундеслигата стартира с издънка на шампиона Байерн Снимка: Getty Images

Шампионът Байерн Мюнхен започна новия сезон с равенство 1:1 като гост на завършилия на осмо място миналата кампания Борусия Мьонхенгладбах.

Аласан Плеа откри резултата още в десетата минута, завършвайки бърза контраатака. Ларс Щиндл изведе французина сам срещу Нойер, който с удар от границата на наказателното поле наказа стража на домакините, чието излизане пред гол линията не му помогна особено.

В 42-рата минута Роберт Левандовски изравни, възползвайки се от центриране на Кимих от корнер. Ян Зомер можеше да се намеси и по-добре, но не го направи и двата отбора се оттеглиха на почивката при равенство 1:1.

След почивката обаче швейцарският страж се реваншира и направи няколко невероятни спасявания след удари на Гнабри и Левандовски. Сане също имаше добър шанс да се разпише, но неговият удар мина малко над вратата.

Пред другата врата също имаше няколко положения, като едно от най-чистите се откри пред резервата Маркус Тюрам, но и той пропусна.

Така шапионите от Байерн спечелиха само точка на старта, а Гладбах остави доста добри впечатления и заслужено не загуби.