Челси се измъчи в дълъг първи мач, а Тухел потвърди лоша новина

Челси се измъчи в дълъг първи мач, а Тухел потвърди лоша новина Снимка: Getty Images

Челси постави началото на своя сезон в Премиър лийг с доста трудна победа с 1:0 като гост на Евертън.

Тимът на Томас Тухел не се представи убедително и спечели благодарение на дузпа, а двубоят продължи дълго заради общо цели 18 минути продължение на първото и второто полувреме.

Единственото попадение отбеляза Жоржиньо дълбоко в добавеното време на първата част.

До дузпата се стигна след нарушение на Дукуре срещу Бен Чилуел и италианският национал беше точен от бялата точка.

Общо четирима дебютираха с екипа на Челси - Рахийм Стърлинг, Калиду Кулибали, Марк Кукурея и Конър Галахър. Първите двама започнаха като титуляри и оставиха добри впечатления.

След мача Тухел потвърди новината, че Маркос Алонсо не е бил в групата, тъй като ще бъде продаден.

31-годишният испанец е пред трансфер в Барселона.

"Да, Маркос поиска да напусне и ние ще му дадем тази възможност. Нямаше смисъл да го пускам на терена. Предвид обстоятелствата, това щеше да е грешка", обясни Тухел.