Дортмунд се поздрави с 10-а поредна победа

Отборът на Борусия Дортмунд постигна 10-а поредна победа във всички турнири, надигравайки РБ Лайпциг с 2:1 у дома в двубой от 23-тия кръг на Бундеслигата.

По този начин тимът излезе начело в класирането с три точки пред Байерн Мюнхен, но и мач повече от баварците.

Марко Ройс откри резултата от дузпа в 21-вата минута, а Емре Джан удвои в 39-ата. За гостите се разписа Емил Форшберг в 74-тата минута.

В късния съботен мач Байерн гостува на Щутгарт и при победа може отново да се изравни по точки с тима на Дортмунд, който по всичко личи, че ще се бори докрай за титлата.

Вестфалци са осемкратни шампиони на Германия, но не са триумфирали в Бундеслигата от пролетта на 2012 година, когато начело на тима още бе Юрген Клоп.