Драмите в Серия "А" продължиха със загуба на Милан в дербито

Драмите в Серия "А" продължиха със загуба на Милан в дербито Снимка: Getty Images

Наполи постигна много важна победа с 2:1 над Милан на "Сан Сиро" в едно от дербитата на кръга в Италия.

Така неаполитанците оглавиха класирането в Серия "А" и натрупаха 3 точки повече от действащия шампион.

В този ден на изключително интересни резултати в калчото, поражения записаха последователно Интер, Ювентус, Рома и Милан.

Големите печеливши от това развитие на нещата са Аталанта и Наполи, които са на първите две места с равен точков актив.

В Милано "росонерите" приключиха своята серия от 22 шампионатни мача без загуба, след като бяха надхитрени от гостуващия тим.

В 50-ата минута Сержиньо Дест направи дузпа срещу Кварацхелия и Матео Политано откри от бялата точка, макар че Менян беше близо до това да спаси удара му.

Обичайният заподозрян за Милан Оливие Жиру изравни в 69-ата минута, след като засече центриране отляво.

В 78-ата минута Джовани Симеоне се оказа златна резерва за своите и донесе победата, като отклони майсторски с глава към далечния ъгъл центрирането на Марио Руи.

Милан беше близо до изравняване, когато Калюлю нацели гредата със зверски шут 4 минути преди края на редовното време.

В крайна сметка Наполи излезе начело със 17 точки, колкото има и Аталанта.

Следва Удинезе с 16 и Лацио и Милан с по 14.