Два дебютни гола, разгром и първо място за Барселона

Два дебютни гола, разгром и първо място за Барселона Снимка: Getty Images

Барселона разби Бетис с 5:0 на Олимпийския стадион в каталунската столица и поне временно се настани на първото място в Ла Лига.

Отборът на Шави Ернандес се позабавлява със съперника и вдигна самочувствието си, а португалците Жоао Феликс и Жоао Кансело вкараха дебютните си голове за тима.

Доброто начало на Барселона даде резултат в 25-ата минута, когато Жоао Феликс успя да обработи една топка в пеналта и да порази вратата от малък ъгъл за първия си гол с фланелката на каталунците.

7 минути по-късно Феликс хитро пропусна една топка, за да подпомогне извеждащ пас към Роберт Левандовски, а полякът не сгреши сам срещу вратаря за 2:0.

След час игра Феран Торес изпълни идеално пряк свободен удар покрай стената за 3:0 и веднага след това беше заменен от Рафиня, който пък се разписа само няколко минути по-късно.

Десетина минути преди края и Жоао Кансело откри головата си сметка за тима с чудесно индивидуално изпълнение за 5:0.

Барса се изкачи на върха в таблицата с 13 т., а вторият Реал Мадрид е с 12 преди да е изиграл своя мач от кръга срещу Реал Сосиедад.