Два гола за две минути пречупиха Милан

Два гола за две минути пречупиха Милан Снимка: Getty Images

Милан загуби с 1:2 гостуването на Торино в 12-тия кръг на италианското първенство и сложи край на силната си серия като гост.

Шампионите нямаха поражение на чужд терен от 17 срещи, но този път допуснаха два гола за две минути през първата част и това се оказа фатално - макар че след почивката една вратарска грешка ги върна в мача.

В началото Рафаел Леао пропусна на три пъти да открие резултата в полза на Милан.

В 35-ата минута Джиджи изведе Торино напред с глава, а в 37-ата Алексей Миранчук с нисък удар покачи на 2:0.

Стефано Пиоли реагира с тройна смяна на полувремето и през втората част Милан живна.

Интригата се върна в 67-ата минута, когато Жуниор Месиас наказа едно лошо излизане на вратаря Милинкович-Савич и вкара на празна врата за 1:2.

Това беше първият и единствен точен удар за гостите, но той не им беше достатъчен и те записаха втора загуба от началото на първенството.

Милан се отдалечи от първото място и вече е трети, на 6 т. от лидера Наполи.