Фамозно завръщане на Неймар след 6 месеца извън терените (видео)

Фамозно завръщане на Неймар след 6 месеца извън терените (видео) Снимка: Getty Images

Неймар се завърна в игра за Пари Сен Жермен по триумфален начин и записа два гола и асистенция за победата с 3:0 в контролата срещу Чонбук Моторс.

В последната проверка на френския шампион от азиатското турне, Неймар най-после записа игрови минути при новия треньор Луис Енрике.

Бразилецът не беше играл от февруари заради контузия и дълго възстановяване, но този път изигра цял мач.

Първият му гол падна малко преди почивката след рикошет в защитник на корейците, а после и в гредата.

Десетина минути преди края Неймар се разписа за 2:0 след подаване на Фабиан Руис.

В края бразилецът направи двойно подаване с Марко Асенсио, пусна му триково с пета и испанецът реализира третото попадение.

Любопитно е, че макар Килиан Мбапе да остава извън състава на ПСЖ, титуляр в контролата беше неговият по-малък брат Итън, който действаше в полузащитата.

Участие взе и Марко Верати, макар че се очаква в следващите дни да напусне в посока Ал-Хилал.

Първият официален мач на парижани за сезона предстои на 12 август в откриващия кръг от Лига 1 срещу Лориен.

Тагове: неймар, псж