Франция бе безпощадна и в Амстердам, Гърция с важна крачка

С два гола на Килиан Мбапе Франция победи Нидерландия с 2:1 като гост в двубой от група "B" на квалификациите за Евро 2024.

Така световните вицешампиони продължават преди последните си два двубоя в потока с пълен актив от 18 точки след шест от шест в досегашните си мачове, като голът на "Йохан Кройф Арена" във вратата беше първи допуснат в кампанията и головата разлика на французите е 13:1.

В същото време Гърция направи важна крачка към спечелването на второто място след 2:0 като гост на Ирландия.

Южните ни съседи изпревариха Нидерландия с три точки, но имат и мач повече.

В понеделник двата отбора се изправят в напечен сблъсък на стадиона на АЕК в Атина.

Иначе Франция нанесе своя първи тежък удар още в 7-ата минута. Жонатан Клос центрира добре отдясно, а защитатата на Нидерландия бе напълно неподготвена, от което се възползва Килиан Мбапе, който с хубав удар от въздуха откри резулата за "петлите".

В началото на второто полувреме звездата на ПСЖ отбеляза и второто си попадение. След добра атака за Франция топката бе избита от нидерландската защита и попадна в нападателя, който със страхотен далечен шут с десния крак направи резултата 0:2.

Силите на "лалетата" стигнаха единствено за попадение на защитника на Фейенорд Килиндши Хартман няколко минути преди края на редовното време.