Голям шок за Арсенал, страхотен гол класира Ливърпул

Голям шок за Арсенал, страхотен гол класира Ливърпул Снимка: Getty Images

Арсенал отпадна от Купата на лигата в четвъртия кръг на турнира след загуба с 1:3 от Уест Хем на "Лондон Стейдиъм".

В столичното дерби нещата протекоха много зле за "артилеристите", като започнем още от автогола на Бен Уайт в 16-ата минута.

Защитникът отклони топката в собствената си врата след ъглов удар.

Домакините започнаха силно второто полувреме и Мохамед Кудус се разписа за 2:0.

След час игра Джаред Боуен отбеляза трети гол и съвсем стъжни вечерта на Арсенал.

Мартин Йодегор вкара почетното попадение за своите, но то падна едва в 96-ата минута, когато за обрат вече беше късно.

В същата фаза на турнира Ливърпул преодоля с 2:1 Борнемут като гост и продължава към следващия кръг.

Коди Гакпо изведе тима си напред преди почивката, но през второто полувреме Джъстин Клуйверт изравни.

Мачът беше решен от феноменално изпълнение на резервата Дарвин Нунес, който порази вратата с параболичен удар от дистанция.

Напред за Купата на лигата продължава и Челси, който победи Блекбърн с 2:0 у дома.

Головете за победителите отбелязаха Беноа Бадиашил и Рахийм Стърлинг.