Грешки на Шчесни доведоха до първа загуба за сезона за Юве

Грешки на Шчесни доведоха до първа загуба за сезона за Юве Снимка: Getty Images

Сасуоло спечели домакинството си на Ювентус с 4:2 и по този начин нанесе първо поражение на "бианконерите" от началото на сезона.

Войчек Шчесни имаше много тежка вечер на "Стадио Мапей", като имаше вина за поне от два от головете.

Още в 12-ата минута стражът на Юве сбърка и позволи на Сасуоло да поведе. Лауренти стреля от над 20 метра, Шчесни не се намеси добре и топката влезе във вратата му.

Девет по-късно Виня си отбеляза автогол. При центриране на Киеза бранителят изпревари Маккени на далечната греда, но вместо да изчисти топката, я прати в собствената си мрежа.

Точно преди почивката домакините удариха отново след прекрасно изпълнение на Доменико Берарди. Шчесни допусна втори гол с удар извън наказателното поле, но поне изстрелът на Берарди бе добре насочен в долния ъгъл.

Федерико Киеза се превърна в герой за Юве за втори път в 78-ата, изравнявайки резултата, но радостта на "старата госпожа" трая само четири минути.

Шчесни отново не успя да се справи с един далечен удар и не изби добре топката. Тя попадна право на главата на Пинамонти, който вкара за 3:2.

В четвъртата минута от добавеното време мощен удар на Дефрел срещна напречната греда, след което топката тупна на голлинията, но не я премина.

Кошмарът за Шчесни бе допълнен секунди по-късно. Вратаря изпълни свободен удар в близост до флагчето за ъглов, намери Федерико Гати, който по навик върна веднага топката към вратата. Там обаче все още не се бе върнал полякът, а комичният автогол подпечата поражението за Юве.

След загубата Юве остава четвърти с 10 точки, а с победата Сасуоло удвои точковия си актив и се изкачи до 11-ата позиция.