Хари Кейн стана №1, Англия изстрада победата в Неапол

Хари Кейн стана №1, Англия изстрада победата в Неапол Снимка: Getty Images

Англия надделя с 2:1 над Италия в Неапол на старта на квалификационна група C за Евро 2024.

Повторението на финала от Евро 2020 предложи очакваното зрелище, а гостите надделяха благодарение на силното първо полувреме. Така те постигнаха първа победа над "скуадра адзура" като гости от 1961 г. насам.

Мачът ще се запомни и с рекорда на капитана Хари Кейн, който стана голмайстор №1 в историята на националния си тим.

Италия пробва да натисне в началото, но скоро тимът на Гарет Саутгейт пое контрола върху двубоя и първият гол падна още в 13-тата минута.

Джанлуиджи Донарума спаси силен удар отдалеч на Белингам. При последвалия корнер шут на Кейн беше блокиран и топката стигна до Деклан Райс, който я намери добре с левия крак и отбеляза за 1:0.

"Трите лъва" продължиха да играят по-добре и в 41-вата минута се стигна до втора ключова ситуация след ъглов удар.

Джовани Ди Лоренцо протегна ръката си и отклони центрираната топка преди Хари Кейн да успее да играе с нея. Намеса на ВАР доведе до дузпа, която Кейн превърна в гол.

Така той изпревари Уейн Рууни и с 54-тото попадение за страната си излезе еднолично начело при английските голмайстори.

Джак Грийлиш пропусна да вкара успокояващ трети гол за Англия преди почивката и през второто полувреме мачът се промени.

Гостите отстъпиха инициативата, а Италия върна интригата с гол на дебютанта Матео Ретеги в 56-ата минута.

До гола се стигна след грешка на Магуайър при изнасянето на топката.

Отборът на Роберто Манчини продължи да атакува, а ситуацията на терена се изнерви и в 80-ата минута Люк Шоу беше изгонен с втори жълт картон.

Англия обаче удържа преднината си с 10 души и потегли успешно в квалификационния цикъл.