Холанд пропусна дузпа, но се реваншира, а Сити се измъкна в 88-ата минута

Холанд пропусна дузпа, но се реваншира, а Сити се измъкна в 88-ата минута Снимка: Getty Images

Манчестър Сити се измъчи, но спечели с 2:1 гостуването си на Шефилд Юнайтед и събра пълен актив от 9 т. от първите си три мача в първенството.

Ерлинг Холанд пропусна дузпа за шампионите, но после успя да се реваншира, а талисманът във важните моменти Родри донесе победата две минути преди края на редовното време.

Сити получи наказателния удар за игра с ръка на Игън в 36-ата минута, но головата машина прати топката в гредата.

Изглеждаше, че на Холанд не му върви и той направи нов голям пропуск, но малко след изтичането на час игра все пак откри резултата с глава след асистенция на Джак Грийлиш.

В 85-ата минута обаче Джейдън Богъл изравни след грешка на Кайл Уокър и изглеждаше, че домакините могат да отмъкнат точка от фаворита.

Само три минути по-късно топката дойде на левия крак на Родри в пеналта и той с неспасяем удар донесе трите точки на "гражданите".

Сити е лидер в класирането и единствен във Висшата лига има пълния комплект от точки до момента.