И Уест Хем спря богаташите от Челси

Челси разполага с невероятни футболисти, но не и с отбор. Това се видя и в лондонското дерби с Уест Хем в Източен Лондон, което откри 23-тия кръг, и в което "сините" стигнаха само до 1:1.

Така тимът на Греъм Потър е без победа в осем двубоя във всички турнири и попаденето в топ 4 на крайното класиране е под огромна въпросителна.

Жоао Феликс се завърна в състава на Челси и вкара в 9-ата минута, но голът му бе отменен заради засада.

Челси продължи да играе по-добре и в 16-ата минута гостите взеха преднина. Този път  триумфът на Феликс не беше помрачен. Енцо Фернандес центрира перфектно в наказателното поле, където португалецът засече от въздуха, вкарвайки първото си попадение за Челси.

В 23-тата минута ново попадение на гостите бе отменено заради засада. Мудрик изведе Хавертц, който премина много добре покрай Фабиански и прати топката във вратата му, но радостта му бързо бе попарена от флага на страничния съдия.

Няколко минути по-късно "чуковете" изравниха. Боуен отклони с глава центриране отдясно на Цоуфал, топката стигна до Емерсон Палмиери на далечната греда и бившият играч на Челси я прати във вратата на Кепа за 1:1.

През второто полувреме играта се изнерви, а очакваният масиран натиск на Челси така и не стана факт.

В 82-рата минута "чуковете" за кратко се виждаха победители, но голът на Соучек бе отменено заради засада.

В самия край Челси поиска дузпа за игра с ръка на чешкия национал, но такава не беше отсъдена.