Ибра записа рекорд при болезнена загуба на Милан

Ибра записа рекорд при болезнена загуба на Милан Снимка: Getty Images

Златан Ибрахимович стана най-възрастният голмайстор в Серия "А", но няма да запомни с добро мача, в който неговият Милан загуби с 1:3 гостуването на Удинезе.

Тимът на Стефано Пиоли беше заслужено надигран в 27-ия кръг на шампионата, а Ибра не успя да съживи атаката на отбора в първия си мач като титуляр от над година насам.

В 9-ата минута Роберто Перейра откри за домакините.

В края на първата част ВАР помогна за отсъждането на дузпа за Милан заради игра с ръка. Ибрахимович се зае с изпълнението, но стреля слабо и вратарят Силвестри спаси.

Дузпата обаче беше изпълнена отново заради преждевременно нахлуване на играчи на Удинезе в пеналта. От втория опит Ибра стреля доста по-убедително и изравни.

Така той подобри рекорда за най-стар голмайстор в калчото със своите 41 години и 166 дни.

Още в добавеното време на първата част обаче, секунди след изравнителния гол, Удинезе поведе отново. Този път Бето засече едно центриране по земя отляво за 2:1.

След почивката Милан не показа достатъчно класа, за да се върне в мача. В 70-ата минута Кингсли Ехизибуе отбеляза на празна врата за 3:1 и реши всичко.

Така "росонерите" отново взеха да затъват в криза и в трети пореден мач от първенството останаха без победа.

В класирането те са четвърти с 48 т., но са само на точка пред Рома и още утре могат да загубят мястото си в топ 4.