Интер посрещна Моуриньо на крака и нанесе пореден удар върху неговата Рома

Интер посрещна Моуриньо на крака и нанесе пореден удар върху неговата Рома Снимка: Getty Images

Интер отстрани Рома в четвъртфиналите за Купата на Италия след успех с 2:0 на "Джузепе Меаца".

"Нерадзурите" показаха желание за реванш след злополучната загуба в дербито срещу Милан и продължават към полуфиналите в турнира, където могат да срещнат именно градския съперник.

Това ще се случи, ако в сряда вечерта Милан преодолее Лацио на същия стадион.

Жозе Моуриньо за пръв път се завърна на "Джузепе Меаца" за мач срещу Интер, откакто завоюва знаменития требъл с тима през 2010 г.

Тифозите на "нерадзурите" не скриха топлите си чувства към треньора и го посрещнаха възторжено - станаха на крака, скандираха името му и разпънаха транспаранти с благодарност към него.

Много бързо обаче настроението на португалеца се промени, защото домакините откриха още в 90-ата секунда.

Тогава Един Джеко наказа бившия си клуб.

След първоначалното объркване Рома показа зъби и се противопостави по-успешно в края на първото и в началото на второто полувреме.

Алексис Санчес обаче сложи точка на спора в 68-ата минута с фамозен удар в горния десен ъгъл, при който Руи Патрисио нямаше никакъв шанс.