Интер удържа и почти си гарантира мястото в Топ 4

Интер удържа и почти си гарантира мястото в Топ 4 Снимка: Getty Images

Интер победи Сасуоло с 4:2 на "Джузепе Меаца" и излезе на третата позиция в класирането на Серия "А".

Симоне Индзаги бе подменил половината от титулярите, които победиха Милан в първия полуфинал от Шампионската лига през седмицата, но дори и в този си състав "нерадзурите" успяха да се поздравят с трите точки.

Ромелу Лукаку откри резултата в 41-вата минута с мощен шут от границата на наказателното поле, а малко след почивката домакините вкараха два бързи гола в рамките на три минути.

В 55-ата минута нов далечен удар рикошира в тялото на Руан и подлъга вратаря, а три по-късно, след нов рикошет, Лаутаро Мартинес се разписа за 3:0.

Гостите обаче отговориха бързо. В 63-тата Матеус Енрике намали изоставането, а в 77-ата Фратези вкара втори гол за Сасуоло.

"Зелено-черните" продължиха да атакуват, но така и не стигнаха до трето попадение. Вместо това Интер удари за четвърти път.

При една контра в 89-ата минута Лукаку бе добре изведен в наказателното поле и с шут по диагонала оформи крайния резултат.

С победата Интер събра 66 точки, колкото вторият Ювентус, но "бианконерите" са с мач по-малко и по-добри показатели в директните двубои. Четвъртият Лацио е с 65, а Милан е по-надолу с 61, след като по-рано днес се издъни в гостуването си на Специя.