Ицо Стоичков урочаса Барса, първа загуба на Шави

Христо Стоичков не донесе късмет на Барселона и каталунците допуснаха първо поражение при Шави Ернандес - 0:1 от Бетис като домакин в мач от 16-ия кръг на Ла Лига.

Преди началото на двубоя Стоичков връчи "Златната топка" на Алексия Путейяс от женския тим на Барса и награди Педри с неговото отличие за №1 сред младите футболисти на France Football.

За съжаление на Камата и зрителите по трибуните Барса не създаде много положения, а в 79-ата севилци стигнаха до попадението, останало единствено в срещата. Тогава Хуанми завърши контраатака за 1:0.

Абде пропусна да изравни от чиста ситуация само две минути по-късно. За последните десетина минути Чави вкара единствения си висок централен нападател в лицето на Люк де Йонг, но и това не свърши работа.