Лео вдигна първи трофей с Интер и вече е №1 в света!

Лионел Меси вече еднолично е най-титулуваният футболист в света, след като Интер Маями спечели по драматичен начин Купата на лигите.

Това бе трофей №44 за аржентинеца, като по този начин изпревари бившя си съотборник Даниел Алвеш, с когото досега деляха върха с по 43 купи.

спехът дойде по зрелищен начин, като Интер и Нешвил завършиха 1:1 в редовното време.

За Интер името на голмайстора бе добре известно - Лионел Меси, който продължи впечатляващата си серия да бележи гол във всеки един мач за тима си. Или с други думи - 10 гола в 7 мача.

Лионел Меси даде аванс на Интер в 23-тата минута. След почивката Нешвил изравни чрез хаитянина Фафа Пико в 57-ата. До края на редовното време и двата тима имаха отлични възможности за нов гол, но до промяна в резултата не се стигна.

При дузпите драмата бе пълна, след като резултатът стана 9:9. Тогава дойде времето и на вратарите да бият дузпи. Дрейк Календър бе точен, за да изведе Интер Маями напред, а след това отрази изпълнението на колегата си под рамката на Нешвил Елиът Панико и така клубът на Дейвид Бекъм стигна до титлата.