Ливърпул е на финал! Вратарски кошмар за Сити

Ливърпул е на финал! Вратарски кошмар за Сити Снимка: Getty Images

Ливърпул удари Манчестър Сити с 3:2 на "Уембли" и се класира за финала на ФА Къп.

Юрген Клоп и играчите му спечелиха поредния спектакъл срещу големия си конкурент по-малко от седмица след като завършиха 2:2 в първенството.

Сериозни грешки на резервния вратар на Сити Зак Стефан помогнаха на Ливърпул да води с 3:0 още на полувремето, а през втората част времето не стигна на Сити за обрат.

"Червените" стартираха вихрено и имаха солидна преднина още до 17-ата минута.

След 9 минути игра Робъртсън центрира от корнер, Ибрахима Конате надскочи Аке и отбеляза с глава за 1:0.

После дойде кошмарът на Зак Стефан, който се забави при една върната към него топка, Садио Мане се хвърли на шпагат и след рикошет в стража топката приключи във вратата му за 2:0.

В края на полувремето Мане вкара втория си гол с изстрел в близкия ъгъл от воле, при който Стефан отново беше неубедителен.

Резервата на Едерсон започна на вратата, защото Пеп Гуардиола остана верен на политиката си да пуска Стефан в мачовете за местните купи. В случая обаче това се оказа фатална грешка.

Катастрофалният резултат за Сити на полувремето накара отбора на Пеп Гуардиола да стартира вихрено след подновяването на играта.

Още в 47-ата минута Джак Грийлиш намали на 1:3 след отлична асистенция на Габриел Жезус.

Жезус имаше възможност сам да се разпише, но Алисон спаси и Ливърпул си върна контрола върху мача.

Голям пропуск направи Мохамед Салах, а в 91-вата минута Бернардо Силва направи 2:3 след пробив на Рияд Марез отдясно.

Последните минути бяха напрегнати за Ливърпул, но отборът удържа и запазва жива мечтата си за 4 трофея през сезона.

Във финала за Купата на Англия "мърсисайдци" ще спорят с Челси или Кристъл Палас.