Наполи взе дербито в добавеното време и усложни ситуацията на Юве

Наполи взе дербито в добавеното време и усложни ситуацията на Юве Снимка: Getty Images

Наполи удари Ювентус с 1:0 в Торино с гол в 93-тата минута и се утеши след отпадането от Милан в Шампионската лига.

Джакомо Распадори донесе радост на бъдещите шампиони в добавеното време, когато засече с плътен удар от въздуха центриране отдясно на Елмаз.

Преди това Виктор Осимен пропусна на няколко пъти за Наполи, а два гола на Юве бяха отменени от съдиите.

Домакините си мислеха, че са повели в 82-рата минута, но хубавото попадение на Анхел ди Мария беше отменено заради нарушение на Данило в началото на атаката.

В продължението пък Душан Влахович вкара, но се оказа, че топката е напуснала очертанията преди паса на Киеза към него.

Така се стигна до единственото попадение и тимът на Лучано Спалети поведе с цели 17 т. на върха пред втория Лацио - а шампионският трофей отдавна е гарантиран.

Ювентус пък усложни ситуацията си, макар че остава в топ 3 след отменената санкция за финансови злоупотреби и върнатите 15 т. в актива.

"Бианконерите" са трети с 59 т. и до края на сезона ще се борят да удържат позиция в топ 4 срещу Рома (56 т. и мач по-малко), Милан (56) и Интер (54).