Невероятно - Байерн допусна обрат от 2:0

Невероятно - Байерн допусна обрат от 2:0 Снимка: Getty

Байерн Мюнхен може да предаде първото място в Бундеслигата след поражение с 2:3 като гост на Борусия Мьонхенгладбах в откриващ двубой от 16-ия кръг на първенството. Невероятното е, че до 26-ата минута европейските шампиони водеха с 2:0 на "жребчетата", но допуснаха пълен обрат.

Защитата на Борусия внимаваше много топката да не стига до Левандовски, но наивна грешка на Нойхаус обезсмисли усилията на съотборниците му и в 20-ата минута Байерн поведе. Футболистът на домакините докосна топката с ръка след центриране на Алфонсо Дейвис и въпреки че контактът бе минимален, след преразглеждане на ситуацията с ВАР реферът Харм Осмерс посочи бялата точка. Левандовски спокойно реализира дузпата със своя гол номер 20 през сезона. В 26-ата минута след самостоятелен пробив на Горетцка резултатът стана 0:2 и изглеждаше, че Байерн ще вземе лесни три точки. Нищо подобно.

Обратът започна в 36-ата минута, когато Щиндъл изведе Хофман, той надбяга изнесените напред централни защитници на Байерн и пусна топката покрай Нойер - 1:2.

В самия край на полувремето Хофман отново изскочи зад баварската отбрана и вкара за 2:2. Засадата беше покрита от Кимих, който не успя да се изтегли навреме.

След почивката звездите на Байерн заиграха още по-разконцентрирано. Никлас Зюле подари топката на Хофман в 49-ата минута, а той веднага намери Нойхаус. Последва мощен шут под гредата, който се оказа неспасяем за Нойер и фиксира крайното 3:2.

Ако в събота РБ Лайпциг вземе двубоя с Борусия Дортмунд, ще свали баварците от първата позиция.