Нов провал за Интер

Нов провал за Интер Снимка: Getty Images

Интер стигна само до 1:1 при гостуването си на Салернитана в двубой от 29-ия кръг на Серия "А". "Нерадзурите" доминираха през целия мач, но пропуснаха много положения.

"Нерадзурите" стартираха срещата на много високо темпо и бързо започнаха да създават положения. Те поведоха още в шестата минута. Аслани, който бе получил шанс за изява в халфовата линия, прати топката напред към Лукаку. Белгиецът отклони с глава към Кореа, който не успя да играе с топката, но тя стигна до Госенс, който откри резултата.

Интер продължи да е по-добрият отбор, но така и не се добираше до втори гол.

Малко след почивката Николо Барела удари греда за Интер, а в 71-а минута същото стори за Салернитана влезлият като резерва за домакините Булайе Диа, който засече топката в напречната греда след подаване на Кандрева.

В последната минута на редовното време Салернитана изравни и гостите горчиво съжаляваха за пропуснатите възможности. Едно центриране на Кандрева се превърна във великолепен прехвърлящ удар, който изненада Онана и топката се озова в мрежата.

В последните си шест мача във всички турнири е с три загуби и три равенства и столът на треньора Симоне Индзаги се клати сериозно.