Още един отбор в Англия се провали в опита си да спре Сити и Холанд

Още един отбор в Англия се провали в опита си да спре Сити и Холанд Снимка: Getty Images

Манчестър Сити направи нова крачка към титлата с категоричен успех с 3:0 в гостуването на Евертън.

Борещият се за оцеляването си в елита съперник стана поредният отбор в Англия, който не успява да се противопостави на машината за победи на Пеп Гуардиола.

Поредните успехи на Сити във Висшата лига станаха 11, а на отбора са необходими още максимум две победи в оставащите три мача, за да си гарантира трофея.

Днес Илкай Гюндоган се отличи с два гола и асистенция, а "гражданите" нанесоха удара си за две минути през първото полувреме.

В 37-ата минута Гюндоган откри резултата с изключително изпълнение, при което овладя едно центриране с коляно и с гръб към вратата успя триково от въздуха да намери мрежата.

След две минути Ерлинг Холанд отбеляза дежурния си гол след центриране отляво на Гюндоган. Нападателят се разписа с глава за попадение №52 през сезона.

Малко след началото на втората част отново Гюндоган се прояви и от пряк свободен удар уби всякаква интрига в двубоя за 3:0.

Сити отново води в класирането с 4 т. пред втория Арсенал.

По-късно днес "артилеристите" ще играят срещу Брайтън и могат да намалят преднината на прекия конкурент, но ще бъдат и с мач повече.

Евертън остава на 17-о място, на точка над зоната на изпадащите.