ПАОК с Десподов завоюва титлата на Гърция

Солунският ПАОК с Кирил Десподов в състава си спечели шампионската титла на Гърция.

Това се случи по доста драматичен, но и изключително сладък начин - с победа 2:1 в дома на големия враг и градски съперник Арис.

По този начин ПАОК грабна своята четвърта титла в историята и втора за последните шест сезона, в които "орлите" от Солун трябваше да се задоволят и с три втори места.

Преди началото на този последен кръг, ПАОК имаше аванс от две точки на върха, но и много тежката задача да гостува на градския си съперник Арис, пред изпълнения с феновете на опонента стадион и без нито един свой привърженик.

Макар Арис да не играеше за нищо в първенството, мотивацията за разплакване на големия опонент не подлежеше на съмнение, докато по същото време втория АЕК имаше наглед доста лека задача - домакинство на Ламия, което бе спечелено с 3:0.

ПАОК държеше съдбата си в своите ръце и успя да открие в 30-ата минута, когато Брандън Томас се разписа.

В началото на втората част обаче всичко в битката за титлата се промени, защото Арис изравни, а ПАОК трябваше на всяка цена да търси победата в период от мача, в който Десподов все още не бе на терена.

И докато Разван Луческу готвеше първата си смяна - пускането именно на Десподов, падна и така ценният, оказал се шампионски гол.

Вкара го бразилецът Тайсон, който само две минути по-късно бе заменен именно от Кирил Десподов.

Но българинът нямаше възможност да се изяви особено в атака, защото в 78-ата минута Йоанис Михаилидис си изкара червен картон и остави ПАОК с човек по-малко, а това принуди "орлите" да се бранят.

Истинско опълчение, при което на няколко пъти топката не влизаше във вратата на ПАОК. Десподов и компания обаче удържаха и след последния съдийски сигнал започнаха празненствата.

Кирил Десподов имаше немалка заслуга за тази титла, защото завърши сезона като най-резултатният игра на ПАОК в първенството със своите 11 гола.

Той на два пъти бе избиран за играч на сезона в цялото първенство.