Пеп Гуардиола се нахвърли върху феновете на Манчестър Сити

Мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола отправи безпрецедентна атака срещу играчите и феновете на отбора след драматичното дерби с Тотнъм на "Етихад".

Шампионите губеха с 0:2 на полувремето от лондонския си съперник, но с невероятно представяне през втората част се добраха до обрат с 4:2. Гуардиола обаче остана разочарован от липсата на "страст, огън и желание" от страна на неговия тим - качества, които според него лидерът Арсенал притежава.

"Не мога да отрека, че сме щастливи, но сме далеч от отбора, който бяхме - каза той пред Sky Sports в интервюто си след срещата. - Не по отношение на играта, защото играхме достатъчно добре, но има много неща, които трябва да подобрим. Днес имахме късмет, но това ще се промени и рано или късно отново ще губим точки.

Липсват ни страст, огън и желание и това да печелим от първата минута. Същото е и с нашите фенове, те мълчаха 45 минути. Освиркваха ни, защото губехме, а не защото играехме зле. Играехме добре, имахме повече положения... Но те освиркваха, защото губехме. Може би, същото е и с отбора. Удобно е да спечелиш четири титли във Висшата лига за пет години. След гола те реагираха, но не става въпрос за това."

Запитан дали огънят е угаснал в неговите играчи, Пеп добави: "Определено. В противен случай нямаше да допускаме головете, които допускаме във всеки един мач. Подаряваме голове и днес имахме късмет, но няма да е така винаги. Мое задължение е да оправя нещата. Искам си обратно феновете. Не феновета ни при гостуванията, които са най-добрите, а тези тук - на "Етихад". Подкрепата за всеки корнер и всяко наше действие. Висшата лига не чака. Ето вижте Арсенал - те имат огъня. Две десетилетия не са печелили Висшата лига и всеки играч знае, че ще пренапишат история, както се почувствахме, когато спечелихме Висшата лига за първи и счупихме всички рекорди."