Рамос и Севиля спряха Реал във вълнуващ двубой

Рамос и Севиля спряха Реал във вълнуващ двубой Снимка: Getty Images

Севиля и Реал Мадрид завършиха 1:1 във вълнуващ двубой от десетия кръг на Ла Лига.

Сблъсъкът предложи множество интересни моменти, както и положения пред двете врати, а накрая равенството изглеждаше заслужено.

Домакините положиха големи усилия да спрат лидера в класирането и успяха с помощта на лидера си Серхио Рамос, който изигра силен мач срещу бившите си съотборници.

Реал си мислеше, че е повел още в началото с гол на Феде Валверде, но ВАР видя засада на Белингам и не зачете попадението.

После пък гол на самия Белингам също не беше зачетен, защото се оказа, че съдията е спрял играта.

Домакините на свой ред създаваха ситуации и с напредването на времето двубоят изглеждаше все по-непредсказуем.

В 74-тата минута се стигна до карамбол при едно центриране отляво и Дейвид Алаба си отбеляза автогол, с който андалусийците поведоха.

Само 4 минути по-късно Тони Кроос центрира от фал и Дани Карвахал с глава изравни.

Към края обичайният заподозрян в такива случаи Винисиус Жуниор изпусна нервите си и се зароди сериозно меле между двата тима.

В крайна сметка повече голове не паднаха, а Реал ще остане лидер и след този кръг.

"Белия балет" има 25 т., следван от Жирона с 22 и Барселона с 21, като каталунските тимове все още са с мач по-малко.