Реал се върна към победите с разгром над Валенсия

Реал се върна към победите с разгром над Валенсия Снимка: Getty Images

Реал Мадрид разгроми гостуващия Валенсия с 4:1 и след изненадващата загуба от Хетафе в предишния кръг се завърна към победите.

Карим Бензема откри резултата от дузпа в 43-тата минута и даде аванс на "кралете" преди почивката. След нея паднаха цели четири попадения.

В 52-рата Винисиус Жуниор покачи на 2:0, след като с Бензема се справиха собственоръчно с половината отбор на "прилпите". Девет минути по-късно бразилецът вкара втория си гол в мача. Яспер Силесен отрази удар на Марко Асенсио и отблизо Винисиус довкара топката с глава, за да направи резултата класически.

В 76-ата гостите върнаха едно попадение чрез Гонсало Гедеш. Валенсия получи правото да изпълнява дузпа, след като Ферлан Менди задържа Маркос де Соуса. Играчите на Валенсия поискаха Менди да бъде изгонен, тъй като нямаше шанс да играе с топката, а Де Соуса излизаше сам срещу Тибо Куртоа, но претенциите им не бяха уважени.

Гедеш изпълни 11-метровия наказателен удар, но Куртоа спаси. Топката обаче се върна директно у португалеца, който с глава я насочи неспасяемо в обратния ъгъл.

Крайното 4:1 оформи Карим Бензема в 88-ата минута, който също като Винисиус приключи с две попадения в срещата.

Реал увеличи аванса си на върха и събра 49 точки и е на осем пред втория Севиля, но андалусийци са с два мача по-малко. Валенсия остава девети с 28.