С късен обрат Арсенал направи голяма крачка към топ 4

С късен обрат Арсенал направи голяма крачка към топ 4 Снимка: Getty Images

Арсенал постигна инфарктна и много ценна победа с 2:1 над Уулвърхемптън у дома във Висшата лига.

С отмъкнатите три точки след късен обрат, "артилеристите" направиха голяма крачка към топ 4 и зона "Шампионска лига".

Чак до 82-рата минута тимът на Микел Артета губеше с 0:1 заради ранен гол на Хий-Чан Хуан.

Резервата Никола Пепе обаче се превърна в герой с гол и асистенция.

Котдивоарецът изравни след майсторско обръщане в наказателното поле, а в 95-ата минута направи двойно подаване с Александър Лаказет.

Лаказет успя да завърши с помощ и от вратаря Са, който в опита си да избие отклони в собствената врата.

Така Арсенал се изкачи на петото място в класирането и е в отлична позиция да атакува топ 4.

"Топчиите" са на точка зад четвъртия Манчестър Юнайтед, но са изиграли два мача по-малко.