Салах донесе ценна победа на Ливърпул в Лондон

Салах донесе ценна победа на Ливърпул в Лондон Снимка: Getty Images

Ливърпул грабна ценна победа с 2:1 в дербито срещу Тотнъм в Лондон и показа, че не бива да бъде отписван, въпреки проблемите си през този сезон.

Два гола на Мохамед Салах още през първото полувреме се оказаха достатъчни за "червените", които нямат загуба от този съперник вече 11 мача.

Силното начало на мърсисайдци даде резултат и в 11-тата минута Салах вкара първия си гол с хубаво изпълнение след пас на Дарвин Нунес.

Тотнъм отговори с няколко опасни положения и поиска дузпа, когато Александър-Арнолд извади от равновесие Сесеньон в пеналта.

Ливърпул обаче вкара втори гол в 40-ата минута след груба грешка на Ерик Дайър. Защитникът игра лошо с глава при една дълга топка и я сервира на Салах, който сам срещу Лорис прехвърли елегантно вратаря за 2:0.

"Шпорите" тръгнаха мощно през второто полувреме в търсене на обрат и Алисон спаси удар с глава на Дайър отблизо, а Иван Перишич нацели втората си греда в двубоя.

По-добрата игра на домакините продължи и в 70-ата минута Хари Кейн намали на 1:2 след подаване на Кулушевски.

Натискът на Тотнъм продължи до последните секунди, но без успех.

В класирането "червените" се изкачиха на осмо място и изостават със 7 т. от четвъртия Тотнъм, който обаче е и с мач повече.