Салах и Собослай бележат при победата на Ливърпул, Нунес с две греди

Салах и Собослай бележат при победата на Ливърпул, Нунес с две греди Снимка: Getty Images

Ливърпул записа безпроблемен успех с 3:0 над Астън Вила на "Анфийлд".

Тимът на Юрген Клоп събра 10 точки и се изравни с Тотнъм и Уест Хем в подножието на върха след четири изиграни мача.

Вила остава на осмата позиция с шест пункта.

Доминик Собослай даде аванс на домакините още в третата минута. След центриране от корнер на Трент Александър-Арнолд никой в наказателното поле не успя да играе с топката. Тя бе посрещната от Собослай, който с хубав диагонален удар от границата на наказателното поле я прати в мрежата.

В 22-рата Мати Кеш си отбеляза автогол. ТАА опъна дълъг пас за Мохамед Салах по дясното крило, а египтянинът сви топката за Дарвин Нунес в наказателното поле. Ударът на уругваеца рикошира в гредата, след което срещна крака на Кеш, който удвои аванса на Ливърпул.

Малко преди края на първата част Нунес получи нов страхотен шанс, но този път бе спрян от напречната греда.

След подновяването на играта Мати Кеш можеше да се реваншира за автогола си, но Алисон спря удара му с глава на самата гол линия.

Самият Салах вкара за 3:0 в 55-ата, който се разписа след ново центриране от корнер и спечелена висока топка от Нунес.

Единствената лоша новина за Ливърпул в мача бе принудителното излизане на Трент Александър-Арнолд 20-ина минути преди края. След двубоя ще се чака допълнителна информация за състоянието му.