Шотландия удари трагична Испания, Мактоминей отново стана герой

Шотландия удари трагична Испания, Мактоминей отново стана герой Снимка: Getty Images

Шотландия удари Испания с 2:0 в Глазгоу във втория си мач от група "А" на европейските квалификации.

На препълнения "Хемпдън Парк" домакините оставиха прекрасни впечатления със смелата си и интензивна игра, а халфът на Манчестър Юнайтед Скот Мактоминей отново стана герой за тях с двата си гола.

Мактоминей вече има 4 гола от два мача в тези квалификации, а Шотландия оглавява групата си.

Испанците излязоха с 8 различни титуляри в сравнение с победата срещу Норвегия и не бяха подготвени за острите атаки на Шотландия по фланговете.

Още в 7-ата минута се стигна до откриване на резултата. След подхлъзване на Педро Поро, Анди Робъртсън пусна една прострелна топка отляво и Мактоминей я засече за 1:0.

Шотландия продължи да контраатакува опасно, докато пред другата врата Хоселу изпусна две положения за Испания.

В края на полувремето Дайкс пропусна да донесе втори гол на шотландците сам срещу вратаря.

В началото на втората част резултатът все пак стана 2:0 - след нова атака отляво и нов завършващ удар на Мактоминей.

Смените при гостите не помогнаха и макар че Испания наложи стихиен натиск накрая, така и не успя да се върне в мача.

В класирането Шотландия води с 6 т. пред "Ла фурия" с 3.