Ще гледаме ново Ел Класико на финала за Суперкупата

Ще гледаме ново Ел Класико на финала за Суперкупата Снимка: Getty Images

Барселона и Реал Мадрид отново ще се изправят един срещу друг във финалния сблъсък за Суперкупата на Испания.

Ел Класико се оформи след победата на Барса с 2:0 над Осасуна във втория полуфинал на турнира, който се играе в Саудитска Арабия.

Голове на Роберт Левандовски и Ламин Ямал след почивката бяха достатъчни на каталунците тази вечер, макар че тимът на Шави отново не убеди докрай с играта си.

През първата част Барселона изпусна изгодни положения, а веднъж и Осасуна имаше отличен шанс, но Иняки Пеня направи важно спасяване.

В 59-ата минута Левандовски получи извеждащ пас от Илкай Гюндоган и изигра хладнокръвно ситуацията, за да открие резултата. Това беше първият му гол от игра от ноември насам.

Макар че Барса контролираше срещата, голът на успокоението падна едва в 93-тата минута, когато тийнейджърът Ямал порази далечния ъгъл за 2:0.

През януари миналата година Шави и отборът му спечелиха Суперкупата с победа с 3:1 над Реал, а сега дербито ще се изиграе в неделя вечер от 21:00 българско време.