Сити изоставаше с два гола, но напомни за себе си и доближи Арсенал

Сити изоставаше с два гола, но напомни за себе си и доближи Арсенал Снимка: Getty Images

Манчестър Сити постигна впечатляваща победа с 4:2 над Тотнъм у дома, след като изоставаше с 0:2, и отново подгони Арсенал в битката за титлата на Англия.

Двата гола пасив поставиха английския шампион в трудно положение при и без това лошите му резултати напоследък, но след почивката "гражданите" заиграха като в най-добрите си дни - подпомогнати и от срива на Тотнъм.

В началото тимът на Пеп Гуардиола отново показа липса на острота в предни позиции и не успя да материализира превъзходството си.

Ерлинг Холанд пък пропусна две положения и напомни, че също не е във върхова форма.

В края на полувремето Тотнъм нанесе удара си, като първо се възползва от груба грешка на Едерсон. Вратарят подаде лош пас от своето наказателно поле към Родри, дебнещият Бентанкур пресече и веднага отклони към Деян Кулушевски, който с левия крак откри резултата.

Само минута по-късно Спърс подхванаха контраатака, Хари Кейн запази топката с прекрасен шпагат и стреля в близкия ъгъл на Едерсон. Отбитата от стража топка попадна на главата на Емерсон, а той покачи на 2:0.

Още до 63-тата минута обаче Сити направи пълен обрат, след като наложи мълниеносно темпо на второто полувреме.

Хулиан Алварес намали изоставането на отбора си, а две минути по-късно Холанд изравни с глава отблизо.

После пред Тотнъм се откри златен шанс, но след изстрела на Перишич към опразнената врата, топката се отби в Рико Люис и удари гредата.

Малко по-късно именно Перишич сгреши и подари една топка на Рияд Марез, алжирецът проби и простреля Лорис в близкия ъгъл за 3:2.

В 90-ата минута Марез вкара втори гол, като този път наказа грешка на Клеман Ленгле.

Сити вече е на пет точки зад лидера в класирането Арсенал, но и с мач повече от "артилеристите".

Тотнъм остава на петата позиция с 33 т. - на 5 зад четвъртия Нюкасъл и с мач повече.