Сладко отмъщение за Арсенал, Ливърпул се доближи до топ 4

Сладко отмъщение за Арсенал, Ливърпул се доближи до топ 4 Снимка: Getty Images

Арсенал и Ливърпул постигнаха победи в мачовете си от Висшата лига в сряда вечер.

Лидерът в класирането се наложи с убедително 4:0 над Евертън у дома и така отмъсти на "карамелите" за скорошната загуба с 0:1 също в първенството.

Ливърпул пък се наложи с 2:0 над Уулвърхемптън и вече е само на 6 т. от топ 4 в таблицата.

На "Емирейтс" Евертън се защитаваше упорито и успешно до 40-ата минута, когато Букайо Сака откри с хубав удар с десния крак.

В добавеното време на първата част Габриел Мартинели покачи на 2:0 с гол, който първоначално не беше признат заради засада. ВАР обаче се увери, че бразилецът е бил в редовна позиция.

След почивката Мартин Йодегор и отново Мартинели направиха победата изразителна.

На "Анфийлд" и двата отбора създадоха положения в началото, а в края на полувремето Ливърпул пропусна още една изгодна ситуация.

В 66-ата минута Дарвин Нунес вкара, но след преразглеждане с ВАР беше отсъден фал на Жота точно преди завършващия удар на съотборника му и резултатът остана 0:0.

Все пак попадението за домакините падна малко по-късно, когато Върджил ван Дайк вкара с глава за 1:0.

4 минути след това Мохамед Салах уби интригата с гол отблизо след центриране на Цимикас.

В класирането Арсенал води с 60 т. пред Манчестър Сити с 55.

Ливърпул е на шестата позиция с 39 т. и гледа към четвъртото място, където е Тотнъм. "Шпорите" са с 45 пункта, но и с мач повече.