След две избухвания на Мбапе ПСЖ вече може да празнува титлата

След две избухвания на Мбапе ПСЖ вече може да празнува титлата Снимка: Getty Images

Два гола на Килиан Мбапе на практика направиха Пари Сен Жермен шампион два кръга преди края на Лига 1.

Парижани победиха с 2:1 Оксер, а тяхната звезда избухна още в началото с две красиви попадения в 6-ата и 8-ата минута.

Той първо развинти тотално Жубал в пеналта и със страхотен удар прати топката под гредата за 1:0.

Секунди по-късно Мбапе удвои с хубав диагонален изстрел.

Ласин Синайоко върна едно попадение за Оксер в 51-вата минута, но домакините не успяха да направят нищо повече.

ПСЖ вече може да празнува титлата, защото до края на сезона остават два мача, а тимът води с 6 т. пред втория Ланс и има по-добра голова разлика.