Страданията на Челси нямат край, обрат за Ливърпул в Лондон

Страданията на Челси нямат край, обрат за Ливърпул в Лондон Снимка: Getty Images

Челси продължава да се представя катастрофално през този сезон и записа пета поредна загуба под ръководството на временния мениджър Франк Лампард.

Този път "сините" отстъпиха с 0:2 на Брентфорд у дома и отново показаха тотална немощ в предни позиции.

На "Стамфорд Бридж" Сесар Аспиликуета си отбеляза автогол в 37-ата минута, а в 78-ата Брайън Мбебо удвои.

По същото време Ливърпул обърна Уест Хем в Лондон и спечели с 2:1, за да запише трета поредна победа във Висшата лига.

Лукас Пакета вкара ранен гол за домакините с прецизен изстрел, но много бързо Коди Гакпо изравни с чудесен удар отдалеч.

През втората част Жоел Матип донесе победата с попадение с глава след ъглов удар.

Така Ливърпул се придвижи на шесто място в класирането и е само на 6 т. от топ 4.

Четвъртият Манчестър Юнайтед обаче е изиграл два мача по-малко.

Челси пък остава едва 11-ти в таблицата и доиграва сезона без никакви амбиции.