Страхотен гол спаси Евертън, Юнайтед грабна третото място (видео)

Страхотен гол спаси Евертън, Юнайтед грабна третото място (видео) Снимка: Getty Images

Евертън се спаси от изпадане по драматичен начин в последния кръг от Висшата лига.

"Карамелите" достигнаха до спасителна победа с 1:0 над Борнемут у дома и завършиха на 17-ата позиция.

Страхотен гол на Абдула Дукуре в 57-ата минута донесе голямата радост на феновете на "Гудисън Парк", които във втори пореден сезон изстрадаха спасение в последния момент.

В добавеното време и Джордан Пикфорд се превърна в герой за Евертън с решаващо спасяване.

Вместо Евертън, от Висшата лига изпадат Лестър и Лийдс.

"Лисиците" си свършиха работата в последния кръг и победиха с 2:1 Уест Хем, но останаха на 2 т. зад Евертън.

Лийдс загуби тежко с 1:4 от Тотнъм, но Спърс също нямаха поводи за радост, тъй като завършиха едва на осмата позиция, извън зоната на евротурнирите.

Астън Вила надделя над Брайтън с 2:1 и грабна седмото място с точка над Тотнъм.

Манчестър Юнайтед пък постигна пълен обрат до 2:1 над Фулъм и завърши трети.

За Нюкасъл остана четвъртата позиция след равенството 1:1 в гостуването на Челси.

Шампионът Манчестър Сити игра предимно с резерви днес и загуби с 0:1 от Брентфорд, докато вторият Арсенал разби с 5:0 Уулвърхемптън.

В крайното класиране Сити изпревари "артилеристите" с 5 т.

Ливърпул пък изигра още един луд мач през този сезон и завърши 4:4 срещу последния Саутхемптън в двубой без значение и за двата отбора.

Мърсисайдци излязоха напред с два ранни гола, но допуснаха фрапиращ обрат до 2:4.

В последните 20 минути тимът на Юрген Клоп се стегна и се спаси от конфузна загуба, с което удължи серията без поражение на 11 поредни срещи.

Още преди последния кръг беше ясно, че Ливърпул ще завърши пети и ще играе в Лига Европа през следващия сезон.