Три тежки удара повалиха Реал срещу градския съперник

Три тежки удара повалиха Реал срещу градския съперник Снимка: Getty Images

Реал Мадрид понесе тежък удар в градското дерби с Атлетико и загуби с 1:3 на "Сивитас Метрополитано".

Тимът на Диего Симеоне изигра вдъхновен и перфектен в тактическо отношение мач, за да накаже грешките в отбраната на съперника, а Алваро Мората се превърна в герой с двата си гола.

И трите попадения във вратата на Кепа Арисабалага паднаха по идентичен начин - с глава след атаки по левия фланг.

Реал беше без Винисиус Жуниор, който отпадна в часовете преди мача заради стомашен вирус и в началото самотник в атаката на отбора беше Родриго.

Още в 4-тата минута хубаво центриране на Лино позволи на Мората да се откъсне зад Алаба и да открие резултата.

В 18-ата минута Саул Нигес центрира и този път Антоан Гризман беше точен с глава за 2:0.

"Белия балет" се съвзе от шока и наложи натиск, а Тони Кроос върна един гол с марков удар извън наказателното поле.

"Дюшекчиите" обаче оцеляха в тежките минути до края на полувремето и секунди след подновяването на играта удариха отново.

Саул Нигес още веднъж центрира отляво, Мората пак беше изпуснат и разстреля Кепа за трети път.

До края натискът на "кралете" не даде резултат, защото Атлетико се отбраняваше добре, а смените на Карло Анчелоти не подействаха и си пролича липсата на изявен голмайстор в състава му.

За гостите това беше първа загуба през сезона. Реал изпусна лидерската позиция в Ла Лига и вече е трети с 15 т. - на точка зад Барселона и Жирона.