Ценни три точки за Италия и първи успех при Лучано Спалети

Ценни три точки за Италия и първи успех при Лучано Спалети Снимка: Getty Images

Италия взе много важна победа с 2:1 над Украйна у дома в ключов сблъсък от група "C" на евроквалификациите.

Това беше и първи успех при новия селекционер Лучано Спалети.

Още в 12-тата минута "адзурите" откриха чрез героя на мача Давиде Фратези, който отправи хубав удар по земя.

Преди да е изминал и половин час игра Фратези отбеляза втори гол, след като се възползва от карамбол в наказателното поле. Първоначално беше отсъдена засада, но проверка с ВАР показа, че такава няма.

Постепенно украинците взеха да поглеждат към вратата на Джанлуиджи Донарума и малко преди края на полувремето Андрий Ярмоленко върна интригата за 1:2.

След почивката Италия пропусна редица шансове да си реши рано мача, като в единия случай и гредата попречи.

Така напрежението за домакините остана до края, но двата гола през първия половин час се оказаха достатъчни.

В класирането "скуадрата" се изравни с днешния си съперник и със Северна Македония, като и трите отбора вече имат по 7 т.

Именно Италия обаче е с най-добра голова разлика и заема втората позиция в групата, а има и мач по-малко от преките си конкуренти.

Начело остава Англия с 13 т.

В следващия кръг на 14 октомври Украйна е домакин на Северна Македония, а Италия посреща Малта.