ВАР измъкна Ювентус при третата поредна победа

ВАР измъкна Ювентус при третата поредна победа Снимка: Getty Images

Ювентус спечели с 1:0 домакинството на Фиорентина в Серия "А" и постигна трета поредна победа във всички турнири.

Гол на Адриен Рабио през първото полувреме се оказа достатъчен на "бианконерите", а в края гостите си мислеха, че са изравнили, но ВАР отмени гола им заради абсурдно минимална засада.

Рабио се разписа с глава в 34-тата минута след асистенция на Анхел Ди Мария. Вратарят отрази удара на французина, но се оказа, че топката е преминала голлинията.

Домакините поразиха за втори път вратата на Фиорентина в 59-ата минута, но ВАР не призна гола заради тънка засада на Душан Влахович.

"Виолетовите" играха силно и в 89-ата минута резервата Кастровили отбеляза хубав гол с изстрел от движение.

Фиорентина ликуваше, но ВАР видя микроскопична засада на петата на Лука Раниери при центрирането към него.

Така трите точки отидоха при "Старата госпожа". В класирането Ювентус е 11-ти с 27 т., но ако не бяха отнетите 15 пункта от актива, тимът щеше да е на третата позиция.