Възроденият Юнайтед нанесе първа загуба на Арсенал

Възроденият Юнайтед нанесе първа загуба на Арсенал Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед спечели с 3:1 дербито с Арсенал на "Олд Трафорд" и затвърди възхода си под ръководството на Ерик тен Хаг.

Два гола на Маркъс Рашфорд и един на дебютиралия Антони прекършиха "артилеристите" и донесоха четвърта поредна победа на "червените дяволи" в първенството.

Перфектната серия на Арсенал пък приключи и след пет поредни успеха, тимът на Микел Артета загуби първи точки през кампанията.

Домакините започнаха енергично мача и наложиха натиск, но в 12-тата минута Арсенал контраатакува и топката се оказа във вратата на Давид де Хеа.

Габриел Мартинели завърши добра атака, но ВАР се намеси и попадението беше отменено заради нарушение на Йодегор в атаката.

Последва нов шанс пред Мартинели, който стреля с глава и Де Хеа спаси акробатично с една ръка.

В 35-ата минута Юнайтед поведе с отлична атака, започнала от Кристиан Ериксен. Фернандеш беше спънат, но атаката продължи с авантаж и Рашфорд пусна хитро към Антони отдясно, а дебютантът завърши уверено покрай вратаря за 1:0.

През второто полувреме домакините се прибраха по-назад и разчитаха на контраатаки.

Арсенал взе инициативата и изравни след час игра, когато Варан сгреши при изнасянето на топката и Букайо Сака завърши последвалата атака за 1:1.

Само 6 минути по-късно Рашфорд даде нова преднина на Юнайтед след брилянтно извеждащо подаване на Бруно Фернандеш.

В 75-ата минута нова контраатака позволи на Ериксен да се откъсне по десния фланг и да изведе Рашфорд на празна врата, а нападателят нямаше как да сгреши за 3:1.

Арсенал остава лидер в класирането с 15 т. пред Манчестър Сити и Тотнъм с по 14.