Юнайтед преговаря за един от героите на Мондиал 2022 Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед е започнал преговори за привличането на Ваут Вегхорст, пише "Дейли Мейл".

30-годишният холандски нападател е собственост на Бърнли, но през този сезон играе като отдаден под наем в турския Бешикташ.

Според "Мейл", ако интересът на Юнайтед е сериозен, Бърнли може да прекрати наема му в Турция, и да го прати на "Олд Трафорд" под наем до края на кампанията.

"Червените дяволи" продължават да търсят заместник на Кристиано Роналдо в атака, въпреки че Маркъс Рашфорд влезе в прекрасна серия след Световното първенство и има четири гола в последните си четири мача за Юнайтед.

Междувременно Вегхорст се превърна в един от героите на Мондиал 2022. Нападателят отбеляза и двата гола за Нидерландия на четвъртфинала срещу Аржентина, който впоследствие "гаучосите" спечелиха след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време).

Второто му попадение дойде в 11-ата минута от добавеното време след изключително интелигентно изпълнение на свободен удар. Въпреки това холандците отново трябваше да стягат бажага далеч преди финала.

Двубоят бе изключително напрегнат и изпълнен с тежки сблъсъци, а след него Лионел Меси бе уловен да нарича Вегхорст "глупак".

От началото на сезона Вегхорст има осем гола и четири асистенции в 16 мача в турската Суперлига.