"Жалкият" мръсен номер на Нагелсман и Германия (видео)

"Жалкият" мръсен номер на Нагелсман и Германия (видео) Снимка: Getty Images

Юлиан Нагелсман бе обвинен за това, че е направил "жалък" номер при загубата с 0:2 от Австрия във вторник вечер.

Това бе втора поредна загуба за Бундестима, който поддържа форма с контроли, тъй като не участва в квалификациите за Евро 2024, на което ще бъде домакин и се класира по право.

Лерой Сане бе изгонен в 49-ата минута, след като блъсна противник, а за да забави подновяването на играта, Нагелсман нареди на вратаря Кевин Трап да симулира контузия.

Докато лекарският екип преглеждаше Трап, Нагелсман успя да даде указания на Томас Мюлер и да пусне в игра Бенджамин Хенрикс, който да предаде огромен лист с инструкции на Кай Хаверц.

Поведението на Нагелсман бе определено като "жалко и неспортсменско" от австрийската телевизия, предавала мача.

Германският селекционер отказа да коментира ситуацията след срещата, но Трап каза, че наистина се е нуждаел от медицинска помощ.

Головете за домакините пък отбелязаха Марсел Забицер през първото и Кристоф Браугартнер през второто полувреме.